Značka Pilot mění plastový odpad, který končí na plážích, v pera Ecoball

Značka Pilot představuje další novinku z řady ekologické kolekce per. Nové kuličkové pero Ecoball z řady B2P je unikátní svým revolučním zpracováním. Vyrábí se částečně z plastového odpadu, který by jinak skončil v oceánu. Neuvěřitelný příběh úspěšně pokračuje i v roce 2021.

Ekologie, znečištění moří a oceánů

Témata ekologie a ochrany životního prostředí jsou skloňována stále častěji, samotné znečištění oceánů je diskutováno dnes a denně. Jednorázových plastů používáme stále víc, což je bohužel patrné v oceánech i na plážích všude po světě. Plasty tvoří kolem 70 procent odpadu v mořích. Podle odhadu by tímto tempem mohlo v roce 2050 plavat v mořích více plastu než ryb. Planetu máme ale jen jednu, proto nejen vlády, ale i sami výrobci hledají způsoby, jak tuto situaci řešit. Značka Pilot je přesvědčena, že všichni máme sílu a moc začít psát zodpovědnější a optimističtější kapitolu budoucnosti naší planety.

 

Značka Pilot neusnula na vavřínech        

Od plastové lahve k peru. Poprvé bude součástí složení řady per Pilot B2P plastový odpad posbíraný z pláží. Aby byl tento odpad získán a zpracován, navázal Pilot spolupráci s organizací Terracycle, která je světovým lídrem v recyklaci. Již známá produktová řada B2P se tak rozšiřuje o pero Ecoball, které je vyrobeno z 86,64%* recyklovaných plastových lahví, z nichž 2,5%** tvoří recyklované oceánské plasty. Napadlo by vás, že z jedné PET lahve lze vyrobit až tři pera? Jak je charakteristické pro B2P produkty, tak i design pera B2P Ecoball je navržen symbolicky tak, aby připomínal právě tvar PET lahve.

 

Kuličkové pero B2P Ecoball          

Kuličkové pero s vyměnitelnou náplní a stiskacím mechanismem nabízí maximální komfort při psaní inkoustem na bázi oleje. Díky viditelnosti hladiny inkoustu se vám nikdy nestane, že náplň zničehonic dojde. Hrot z nerezové oceli a s kuličkou z karbidu wolframu zajišťuje vysokou životnost a odolnost proti tlaku vyvíjenému při psaní. Pero Pilot Ecoball se středním hrotem je k dostání v černé, modré, červené a zelené barvě a díky stiskacímu mechanismu je jedním cvaknutím připravené k psaní. A navíc nepotřebujete žádné víčko.

 

Malé gesto může významně ovlivnit náš boj proti změně klimatu

Všichni společně můžeme leccos změnit a pomoci zachránit zdroje naší planety a zachovat ji pro nás i budoucí generace. Společnost Pilot našla vysoce inovativní, efektivní a také zábavný způsob, kterým se podílí v boji proti znečištění moří a oceánů. Výrobou kuličkového pera B2P Ecoball z recyklovaného plastu snižuje Pilot uhlíkovou stopu ve srovnání se stejným perem vyráběným bez recyklovaného plastu. Tím to ale nekončí. Pokud alespoň třikrát vyměníte náplň pera, vyrovnáte emise oxidu uhličitého. Odhaduje se, že od výroby až do konce životnosti produktu se sníží celkový dopad na životní prostředí o 85% ve srovnání s nákupem dalších třech nových per.

* Recyklovaný materiál především z plastových lahví (kromě vyměnitelných dílů).

** Pevný plastový materiál získaný z oceánu, pláží, řek, jezer, břehů řek a dalších vodních cest.

Copyright © 2016-20 Václav Čížek s.r.o.. All rights reserved.